РІК МЕДСЕСТРИНСТВА в УКРАЇНІ 2020

Рік медсестринства в Україні.

МОЗ УКРАЇНИ ОГОЛОСИЛО 2020 РІК «РОКОМ МЕДСЕСТРИНСТВА»


Міністерство охорони здоров’я України затвердило План заходів та оголосило наступний рік «Роком медсестринства в Україні 2020».

Відповідний наказ підписала Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Завантажити наказ                                                   Завантажити додаток

Таким чином Україна підтримує ініціативу Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якою на 72 Генеральній асамблеї ВООЗ було прийнято Резолюцію про оголошення 2020 року Міжнародним роком медсестринства.

«Рік медсестринства, який ми оголошуємо в Україні – це комплексний інструмент розбудови нового бачення і моделі медсестринства. Він включає питання освіти, практики, нової ролі медичної сестри в лікувальному процесі, а також лідерства в професії. Я хочу, щоб наступного року ми об’єднали знання, ресурси, експертизу і розробили дорожню карту на 5-10 років. Професія медсестри – це важлива праця, яка має бути шанованою і гідно оплачуваною», – сказала міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Більшість працівників охорони здоров’я в усьому світі — це медсестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. МОЗ України планує змінити цю ситуацію  та запровадити європейські стандарти медсестринства. Вирішення цього питання потребує не тільки покращення умов праці та підвищення заробітної плати, а комплексного  підходу, що включає більш якісний та сучасний рівень освіти медичних сестер, розширення медичних практик, зміна системи управління.

“Наступного року ми маємо об’єднати ресурси, знання та експертизу для створення дорожньої карти  на 5-10 років. Медсестра в Україні- це гідна професія, котра сьогодні має бути шанована та гідно оплачуватись”,- зазначила Зоряна Скалецька.

https://9-channel.com/2019/12/19/moz-ukrayini-ogolosilo-2020-rik-rokom-medsestrinstva-komentar/