Центр медико – соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи

В Київській області дітям з органічним ураженням нервової системи надається медико-соціальна реабілітація в обласному Центрі медико-соціальної реабілітації на базі неврологічного відділення Київської обласної дитячої лікарні.

Інформація щодо штатів Центру медико – соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи

за 2018 рік

 

№ з/п Посади Кількість посад за штатним розписом Кількість фізичних осіб
Основні працівники Сумісники
1. Медичний персонал 9,0 4 1
1.1. Лікарі 3,5 1 1
1.2. Середній медичний персонал 5,5 3 0
2. Спеціалісти (не медичні працівники), які безпосередньо здійснюють заходи з реабілітації 3,25 2 1
2.1. З вищою освітою 3,25 2 1
2.2. Середньою освітою 0 0
3. Співвідношення персоналу (медичні та не медичні спеціалісти), які безпосередньо здійснюють заходи з реабілітації до іншого персоналу Центру

(відділення)

Вказати           %

В.о. керівника Центру медико – соціальної

реабілітації дітей з органічнимураженням нервової системи

Неврологічна патологія є одною з провідних в структурі захворюваності та інвалідності дітей з 0 до 18 років. Найбільшу питому вагу серед хвороб нервової системи займає церебральний параліч.

Кількість дітей в Київській області з вказаною патологією має тенденцію до збільшення. З метою подальшого удосконалення медичної допомоги та реабілітації дітей з ураженням нервової системи створено Київський обласний медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи на базі неврологічного відділення Київської обласної дитячої лікарні м. Боярка.

Показання для лікування в Центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи:

1. ДЦП.

2. Наслідки перенесених менінгітів, енцефалітів, поліомієліту та поліомієлітних захворювань, ПРНП, невритів, неспецифічних захворювань нервової системи, вроджених інфекційних уражень нервової системи (токсоплазмоз, цитомегалія), наслідків вроджених аномалій розвитку головного мозку та спинного мозку.

3. Залишкові явища після нейрохірургічних операцій, які виникають після реабілітаційного лікування.

4. Спадково-дегенеративні хвороби нервової системи.

У Центрі проводиться медична реабілітація та соціально-психологічна реабілітація.

Медична реабілітація:

–         лікувальна фізкультура

–         масаж

–         динамічна гімнастика та вестибулярна терапія з використанням «Універсальної кабіни для підвісної терапії WSC -4» в комплекті з розвантажувальною системою «Павук», диском для балансування, тренажером для пальців рук та м’ячом бобовидним сенсорним

Сенсо-доп.

–         гідрокінезотерапія

–         біомеханічна стимуляція м’язів

–         голкорефлексотерапія

–         Ортопедична корекція

–         лікування препаратом «Диспорт», «Ботокс»

–         теплові процедури

 

Соціально-психологічна реабілітація:

–         психологічна корекція

–         логопедична корекція

–         сенсорна інтеграція

В Центрі створені умови для перебування матері та дитини: до 3-4 х років двомісні палати з усіма умовами, після 4-х років – двомісні палати.

Харчування здійснюється за рахунок лікарні. При необхідності проводяться додаткові обстеження, консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, ортопеда, окуліста, ендокринолога, нейрохірурга).

Підтримується принцип послідовності лікування та зв’язок з іншими реабілітаційними центрами Київської області та України.

Для раннього виявлення дітей з неврологічною патологією у поліклінічному відділенні створений катамнестичний кабінет нагляду за передчасно народженими дітьми, в якому працює лікар педіатр. За необхідністю після огляду діти направляються до невролога та інших спеціалістів.

Направлення до Центру здійснюється неврологами та педіатрами за місцем проживанням після консультації дитячого невролога поліклінічного відділення КОДЛ, за попереднім записом.

Для проходження курсу лікування необхідно мати направлення, виписку з історії розвитку дитини, довідки про епідоточення та щеплення.